Fanpage Dołącz do naszej grupy! Discord
News

Rok temu miał miejsce wysyp filmów „Fortnite umiera”. 12 miesięcy później dalej żyje

W listopadzie zeszłego roku najwięksi twórcy nagrali filmy odnośnie umierania Fortnite.


 

„Fortnite umiera” – to zdanie w listopadzie zeszłego roku opanowało Youtube. Gra od Epic Games miała się borykać z olbrzymimi problemami z liczbą graczy, niezadowoleniem społeczności i wielkim narzekaniem.

Tymczasem 12 miesięcy później Fortnite nadal świetnie się trzyma.

Fortnite umiera

Fortnite umiera od roku. Wielu twórców złapało ten trend i powtarzało, że gra Epic praktycznie już wygasła. Po tym okresie gra nie tylko nie umarła, ale cały czas się rozwija.

Wystarczy spojrzeć na początek 2 rozdziału. Cały świat mówił wówczas jedynie o Fortnite. Strona Fortnite Polska ustawiła wówczas swój rekord, a media społecznościowe po prostu wybuchły od natłoku informacji. Wszyscy obserwowali czarną dziurę.

Natomiast widać pewien może nie zastój, ale problem twórców. Tematy się powoli kończą, nie można w nieskończoność robić tego samego. Stąd na rynku zostaje coraz mniej osób zajmujących się produkcją Epic. Ludzie zaczynają wybierać, które media chcą obserwować i zamiast poświęcając na świat wokół gry przykładowo 3 godziny dziennie, to ucinają ten czas o połowę.

W efekcie kanały na Youtube mające po kilkaset tysięcy subskrypcji mają problem z wyświetleniami. Dotyczy to tak samo zagranicznych twórców, jak i tych z Polski.

Co będzie dalej?

Fortnite ożywa tak naprawdę w aktualizacje i w eventy. Te nadal wychodzą regularnie, więc wydaje się, że nie ma się o co martwić. Kolejny rok powinien minąć tak samo prędko, jak ten obecny.

Tagi