Fanpage Dołącz do naszej grupy! Discord
News

Buduj, eksploruj, twórz i walcz od 25 lipca

Społeczność Fortnite już wkrótce znacznie się rozrośnie!  Budujcie ogromne forty, twórzcie egzotyczną broń, znajdujcie łupy i ulepszajcie swój oddział, prowadząc pozostałych przy życiu bohaterów do walki o los ludzkości i świata. Zobaczcie nowy zwiastun z rozgrywki tutaj. Może gra wam się spodoba na tyle, aby zamówić Pakiet Fundatora jeszcze przed premierą.

SEDNO FORTNITE

Wszyscy uwielbiają budować forty. Forty z koców i poduszek na kanapie, forty z gałęzi w lesie. Wraz z przyjaciółmi chowaliście się tam w sobotnie wieczory i odpieraliście w swojej wyobraźni potężne hordy potworów. Ta znana wszystkim zabawa z dzieciństwa odbija się echem w filmach i innych dziełach kultury. Harry Potter broni Hogwartu przed armią Voldemorta, a Aragorn stawia czoła orkom w Helmowym Jarze. Pomysł ten stał się inspiracją do stworzenia barwnego, bogatego świata Fortnite, w którym wraz ze znajomymi jesteście bohaterami: budujecie forty, stawiacie czoła hordom potworów i, oczywiście, rozwalacie je na kawałki.

GRA

Świat Fortnite jest ogromny. Wykorzystuje połączenie automatycznego generowania krajobrazu oraz ręcznie tworzonych „fragmentów układanek”, co w efekcie zapewnia ciekawe miejsca do eksploracji. Niemal wszystko można zniszczyć, żeby otrzymać łupy i materiały rzemieślnicze. Twórzcie potrzebny wam sprzęt, wtedy gdy będziecie go potrzebować. Opanowanie umiejętności zarządzania trudnymi do zdobycia zasobami to ważny element Fortnite.

Porozmawiajmy teraz o nagrodach zdobywanych w Fortnite (no bo chyba wszyscy lubią dostawać prezenty). Fortnite wykorzystuje wiedzę Epic Games na temat spluw i dorzuca do tego przypominający Diablo system RPG. Mamy tu niezły asortyment pukawek: snajperki, wyrzutnie rakiet, lasery i strzelby, a wszystko to w znanych wszystkim kolorach rzadkości. Zapewniliśmy wam też cały stos broni pomocniczej i do walki w zwarciu: miny, katany czy moja ulubiona zabawka: zasilany rakietowo młot. Poza bronią gracze mogą też zdobywać obrońców. Ci specjalni bohaterowie niezależni pomogą wam obronić teren przed hordami pustaków.

System budowania w Fortnite może być wykorzystywany zarówno przed walką, jak i w jej trakcie. Chcecie machnąć szybko ścianę? Wystarczy użyć kilku przycisków. Wolicie stworzyć bardziej imponujące budowle? Narzędzie do edycji zapewnia wam mnóstwo możliwości. Możecie stawiać różne ogrodzenia, okna, schody, rampy oraz drzwi. Oprócz tego podczas tworzenia macie do wyboru trzy materiały o różnych właściwościach: drewno, kamień i metal. Odpowiednie budowle wzbogacone o tworzone przez was zabójcze pułapki mogą wyeliminować potwory, zanim te w ogóle dotrą do ścian fortu! Metoda obrony zależy wyłącznie od was.

Na koniec przedstawię wam klasy postaci oraz walkę. W czasie gry gracze zbierają karty bohaterów losowane z puli czterech podstawowych klas. Są to:

  • Przybysze, czyli odkrywcy.
  • Żołnierze, specjaliści od obsługi broni dystansowej.
  • Ninjowie, eksperci od mobilności i walki w zwarciu.
  • Budowniczy, mistrzowie budowania fortów.
Fortnite%2Fblog%2Ffortnite-build-explore-craft-and-fight-on-july-25%2FStarterpackHeroes_Screenshot-1920x1080-0feb2575d7aca40bdd9ad0a6d0a6a269f890089d

Każda klasa ma określone zalety podczas ratowania świata przed potworami. Dobrze zbalansowana drużyna niemal zawsze da sobie radę, ale możecie próbować różnych podejść, aby znaleźć wyjątkowo skuteczne połączenia klas postaci. Walka w Fortnite jest szybka i chaotyczna. Grupy potworów są zróżnicowane, a hordy pustaków nieustannie starają się was przytłoczyć. Niektórzy przeciwnicy wskakują nawet na dachy fortec i próbują się stamtąd przebić do środka. Aby osiągnąć sukces na najwyższych poziomach trudności, będziecie musieli nauczyć się wykorzystywać wszystkie dostępne narzędzia.

To tylko mała część tego, co ma do zaoferowania Fortnite, a jako że jest to gra sieciowa, będziemy co miesiąc dodawać do niej nowe treści, wydarzenia, bohaterów, stworzenia, pułapki i bronie. Fortnite zostało zaprojektowane tak, aby rozwijało się wraz ze społecznością, i będzie wspierane przez Epic Games przez wiele lat. Jeśli gracze będą chcieli więcej Fortnite, rozbudujemy świat i stworzymy nowe funkcje oraz typy rozgrywki.

Niedługo przejdziemy do nowej fazy produkcji, w której gracze na będą mogli dołączyć do płatnego wczesnego dostępu. Mamy zamiar przekształcić Fortnite w darmową grę w 2018. Chcieliśmy jednak dać graczom możliwość uzyskania wczesnego dostępu i zdobycia Pakietu Fundatora, zapewniającego wyjątkowe nagrody oraz specjalne wydarzenia w grze.

Jeśli więc chcecie spędzić trochę czasu z fajnymi ludźmi, zdobyć mnóstwo świetnych łupów i pomóc uczynić Fortnite jeszcze lepszą grą… to zapraszamy do naszej społeczności. Nadal macie wątpliwości? Nie szkodzi. Możecie zaczekać, decyzja należy do was. Nie ściemniamy. Będziemy tu, gdy postanowicie wraz ze znajomymi zbudować fantastyczne forty!

Pytania? Komentarze? Chodźcie spędzić czas z zespołem. To świetni goście, którzy uwielbiają tworzyć dla was gry. Jestem naprawdę dumny z wszystkich, którzy przyczynili się do stworzenia świata Fortnite (zarówno w zespole, jak i w społeczności) i nie mogę się doczekać, aż kolejni gracze zaczną ratować świat na swój własny sposób.

WIADOMOŚĆ SPECJALNA DLA CZŁONKÓW OBECNEJ SPOŁECZNOŚCI

To specjalne pozdrowienia dla tych, którzy grali w Fortnite w czasie naszych testów sieciowych. Jesteście super! Wykazaliście się ogromną cierpliwością i świetnie się z wami pracowało. Dlatego właśnie chcieliśmy wam szczególnie podziękować. Mamy tutaj w Epic Games zwyczaj popierania słów czynami, więc chcieliśmy wam przekazać kilka upominków i przedstawić wyjątkową ofertę dla graczy, którzy brali udział w testach sieciowych. Od razu w nas uwierzyliście, a my uważamy, że taka wiara powinna zostać wynagrodzona. Prosimy też, abyście z nami zostali i dalej wspierali nasz zespół, gdyż zabawa dopiero się rozkręca!