Fanpage Dołącz do naszej grupy! Discord
News

Co będzie dalej z przeceną na V-Dolce i grą w Fortnite na mobilniakach?

Wczoraj wieczorem rozpoczęła się ogromna walka, która na pewno będzie trwać. Pytanie, co z graczami?


Epic Games wczoraj obniżyło cenę V-Dolców w Fortnite o 20%, głównie za sprawą stworzenia własnego systemu płatności w wersji mobilnej gry. Apple zdecydowanie się to nie spodobało, więc Fortnite został wyrzucony z App Store.

Taką samą decyzję nad ranem podjęło również Google i Fortnite zniknął z Google Play na Androidzie. W efekcie Epic stworzyło ruch #freefortnite i pozwało zarówno Apple, jak i Google.

Co będzie dalej?

Wiele osób choć nie gra na urządzeniach mobilnych, to zastanawia się, jak to będzie teraz wyglądało. Skoro obniżono ceny za sprawą wersji mobilnej, to powinny one teoretycznie wrócić do normy sprzed wczorajszego dnia.

Póki co nie ma żadnych informacji o ewentualnym przywracaniu starych cen. Epic póki co chce utrzymać takie ceny, jakie są obecnie po obniżkach. Nie ma jednak żadnej gwarancji, że ze zmiany permanentnej zrobi się tylko czasowa.

Wbrew plotkom deweloperzy nie chcą zabierać przyznanych wczoraj V-Dolców. Z pozwów można wywnioskować, że Fortnite było tylko pretekstem do całej tej akcji. Można podejrzewać, że pozwy, filmik i cała ta inicjatywa była obmyślona już wcześniej. Warto wspomnieć, że wiele firm wyraziło pełne poparcie dla ruchu Epic.

Najbardziej ucierpią na tym gracze posiadający urządzenia Apple. W przypadku Androida zmieni się ostatecznie niewiele. Nadal Fortnite będzie można pobrać z oficjalnej strony jako plik APK. Posiadacze iPhone mogą nadal grać, ale nie otrzymają żadnej aktualizacji do momentu rozstrzygnięcia sporu.

Najgorszy scenariusz:

  • Apple nie dogaduje się z Epic i 4 sezon 2 rozdziału jest niedostępny dla graczy Fortnite ze sprzętem Apple
  • Fortnite będzie niedostępne w Google Play
  • Epic wraca do starych cen

W najlepszym wypadku uda się wypracować kompromis, w najgorszym może być spory kłopot z graniem w Fortnite na sprzęcie Apple.

Tagi