Fanpage Dołącz do naszej grupy! Discord
News

Dlaczego gracze nie powinni się załamywać przedłużeniem sezonu?

Obecny sezon w Fortnite trwa naprawdę długo. Dlaczego jednak nie warto się załamywać?


Wszyscy oczywiście mocno się zawiedli dzisiejszą informacją o przedłużeniu sezonu. Może to jednak być jedna z lepszych wiadomości dla samego Fortnite. Dlaczego?

W końcu poznaliśmy powód, dlaczego ten sezon jest przedłużany. Chodzi tutaj prawdopodobnie o silnik.

SILNIK CHAOS

Zmiana silnika Fortnite

W komunikacie odnośnie przedłużenia obecnego sezonu czytamy, że szykują się wzywania, współprace i dwutygodniowe wyzwanie. O ile to na pewno ciekawe informacje, to na ten moment nie mówią nam kompletnie nic.

Ciekawsze jest jednak jedno, małe zdanie:

Fortnite przeniesie się na silnik fizyki Chaos wchodzący w skład Unreal Engine

Dlaczego warto się nim zainteresować? To może być główny powód, dla którego obecny sezon jest przedłużamy. Chaos pozwoli na znacznie bardziej zaawansowane efekty w grze, tym także na ciekawszą destrukcję. Być może Fortnite przejdzie kompletną przemianę graficzną, dostanie zupełnie nowe możliwości i efekty.

Sam tekst jednak nic większego nie obrazuje, więc poniżej mała dawka możliwości, jakie daje Chaos. Sam film nie ma wiele wspólnego z Fortnite, pokazuje jedynie, jak działa nowa fizyka.

Ale jak to będzie w Fortnite?

Małe zobrazowanie tego, jak mogłoby to działać w Fortnite zobaczymy na dość starym filmiku.

Nie jest to stuprocentowe pokazanie tego, jak będzie wyglądać zmienione Fortnite, natomiast faktycznie takie możliwości się pojawią. Pytanie, czy Epic z nich skorzysta. Warto pamiętać, że mówimy tutaj o Epic. Jeżeli nie zmienią wiele w samej rozgrywce, to na pewno szykują coś innego, dużego.

Lepiej poczekać, niż potem narzekać na mnóstwo błędów. Developer przyzwyczaił graczy, że co tydzień dodaje kolejne nowości. Ostatnie miesiące faktycznie były dość ubogie i twórcy Fortnite wiedzą, że pora ruszyć z miejsca.

Tagi