Fanpage Dołącz do naszej grupy! Discord
News

Epic Games nadal podtrzymuje „Nie planujemy wprowadzać suwaka pola widoczności”

Ograniczenie pola widoczności w Fortnite było jedną z najbardziej kontrowersyjnych decyzji w historii gry.


W pewnym momencie istnienia Fortnite twórcy postanowili ograniczyć możliwość zmieniania pola widzenia. Ostatecznie miało to zapobiec przewadze, którą niektórzy gracze mogli wykorzystywać.

Kiedy w grze pojawia się funkcja, która zapewnia przewagę w grze, gracze zwykle ją włączają, aby zwiększyć swoje szanse, nawet jeżeli przez to gra wygląda gorzej i zapewnia gorsze wrażenia z rozgrywki. Rozciągnięte postaci i zniekształcenia kłócą się z naszym pragnieniem, by Fortnite był fajną rozrywką dla wszystkich.

Od tamtych wydarzeń minęło kilka miesięcy. Gracze raz jeszcze zapytali twórców, czy zamierzają ponownie siąść nad tą kwestią. Developerzy odpowiedzieli:

Nie planujemy wprowadzania suwaka pola widzenia. Jednym z naszych głównych celów, jeśli chodzi o turniejowy Fortnite, jest wspieranie graczy w ich drodze do zdobywania statusu gwiazd oraz budowania własnych grup fanów w oparciu o fantastyczne wyniki i ciekawą osobowość. W ramach tego celu wysłuchujemy próśb ich widzów i w razie potrzeby podejmujemy stosowne działania. W tym przypadku gracze sygnalizowali, że dla utrzymania wysokiego poziomu w grze, czuli się zmuszeni do gry z rozciągnięciem rozdzielczości (lub zwiększeniem pola widzenia), jednak fani stwierdzili, że wpływało to negatywnie na doświadczenie oglądania takiej rozgrywki.

Nie planujemy również modyfikacji aktualnego pola widzenia (…)

Żadnych zmian

Jak czytacie, EG nie planuje obecnie żadnych zmian w tym temacie. Wydaje się, że sprawa nie zostanie już nigdy zmieniona, lub rozwiązana na nowo.

Tagi