Fanpage Dołącz do naszej grupy! Discord
News

Epic Games o Blizzardzie: „U nas to się nigdy nie stanie”

Od wczoraj Blizzardowi pali się grunt w związku z olbrzymią aferą.


Blizzard, studio odpowiedzialne za Overwatch, World of Warcraft, Diablo czy HearthStone od wczoraj ma ogromny problem. Głównie z powodu ostatniej wymienionej gry.

Przypomnijmy, wczoraj jeden z profesjonalnych graczy Hearthstone wypowiedział się na oficjalnej transmisji Blizzarda odnośnie sytuacji w Hong Kongu słowami:

Liberate Hong Kong, revolution of our age!

Blizzard zdecydował się wykluczyć zawodnika z profesjonalnych turniejów, a casterów zwolnić za brak reakcji. Więcej przeczytacie o temacie tutaj – KLIK

Od wczoraj Blizzard przeżywa prawdziwe piekiełko – gracze masowo wycofują swoje abonamenty w grach, usuwają konta z platform Blizzarda i w każdy inny sposób uprzykrzają Zamieci funkcjonowanie. Niedługo Blizzard organizuje swoje wielkie wydarzenie o nazwie BlizzCon – ogromne targi, na których wychodzą nowości do każdej z gier Bliza. Taka afera przed targami to koszmar.

Epic Games komentuje

Gracze Fortnite postanowili spytać, jak zachowałby się w tej sytuacji Epic Games – w końcu 40% należy do chińskiego Tencent. Z kolei to Tencent obwiniany jest za dzisiejszą „cenzurę” w League of Legends. Ostatecznie Epic Games postawiło sprawę jasno.

„U nas to się nigdy nie zdarzy” – komentuje zapytany Tim Sweeney. Całą rozmowę z jednym z graczy znajdziecie poniżej:

Cała akcja z Blizzardem jest spowodowana reakcją studia na wypowiedziane słowa zawodnika HearthStone, Epic przyznaje, że nie robiłoby kompletnie nic, gdyby coś podobnego wydarzyłoby się na ich streamie.