Fanpage Dołącz do naszej grupy! Discord TeamSpeak
News

„Gracze zasługują na grę multiplatformową”

Developerzy starają się doprowadzić aby współpraca między PS4 a Xbox One była możliwa. 

 

Cross-Platform ?

Przemawiając dziś wieczorem podczas The Game Awards, światowy dyrektor kreatywny Donald Mustard wezwał branżę do wprowadzenia wzajemnej rywalizacji między konkurencyjnymi konsolami. Konkretnie Mustard powiedział, że gracze „zasługują” na cross-play.

Komentarz pojawił się zaraz po tym, jak gospodarz gali nagród Geoff Keighley nacisnął go w tej sprawie. Keighley poruszył temat, ponieważ Fornite już raz odblokowało cross-play pomiędzy PS4 i Xbox na krótki okres. Jednak Epic szybko wycofało się z tego, mówiąc, że został wprowadzony tylko przypadkowo.

W ostatnich latach Microsoft był otwarty na wzajemne wsparcie. Rocket League działa na Xbox One, Switch i PC, a deweloper Minecrafta (który jest właścicielem Microsoftu) jest otwarty na grę między Xbox One i PS4. Jednak Sony nie wydaje się chętne do zezwolenia na cross-play.

Podsumowanie

Jak widzicie, są podejmowane kroki do tego byśmy mogli rywalizować ze sobą niezależnie od platformy. Wydaje się że jedyną przeszkodą pozostała pozytywna opinia Sony. Pozostaje nam tylko czekać na dobry gest w kierunku graczy.

 

 

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to zapraszam na naszego Fan Page na Facebooku, Grupę czy też Discorda !

zvr
Twoja reakcja