Fanpage Dołącz do naszej grupy! Discord
News

Już w najbliższy weekend Fortnite zagości na PGA! Sprawdźcie co będzie się działo

Już w najbliższy weekend widzimy się na Poznań Game Arena na którym Fortnite zagości pierwszy raz! Sprawdźcie jakie atrakcje czekają na was w największej strefie free-2-play Fortnite!

Czym jest PGA?

Poznań Game Arena to największe w Polsce i tej części Europy targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, organizowane zarówno dla branży jak i indywidualnych zwiedzających. PGA mają już ponad 10-letnią historię, którą zbudowaliśmy łącznie z ponad 370 000 polskimi i zagranicznymi fanami sprzętu, produkcji i multimediów gamingowych. Na targach, które odbędą się w dniach 12-14 października 2018 roku organizatorzy spodziewają się aż 70 tysięcy odwiedzających, co czyni z nich jedną z największych, cyklicznych imprez gamingowych, jakie odbywają w naszym kraju. Więcej o targach przeczytacie tutaj.

Fortnite na PGA?

W tym roku mnóstwo atrakcji postara się zapewnić odwiedzającym firma Epic Games, wydawca i deweloper najpopularniejszej gry Battle Royale na Świecie – Fortnite (ponad 125 mln graczy). W Esport Arenie, znajdującej się w hali nr. 5, którą wspólnie z PGA tworzy ESL Polska, odwiedzający znajdą strefę free-2-play dedykowaną grze. Codziennie będą rozgrywane mini turnieje dla 60 graczy jednocześnie. Na zwycięzców czekają legendarne pluszowe Lamy, znane doskonale wszystkim entuzjastom tytułu. W tym samym miejscu swój początek będzie miał konkurs polegający na wykonaniu różnych zadań na terenie targów. Uczestnicy otrzymają Karnet Bojowy znany z gry, tym razem w wersji papierowej, z instrukcją co i gdzie należy zrobić. W nagrodę za wykonanie wszystkich zadań będzie można zdobyć unikalną koszulkę Fortnite, przygotowaną specjalnie na PGA 2018. Dodatkowo, Epic Games przygotowało dla uczestników także konkurs fotograficzny z cennymi nagrodami. Na autorów najciekawszych fotek związanych z targami i grą Fortnite
czekają cenne nagrody: m.in. najnowsza karta graficzna Nvidia GeForce RTX 2080Ti. Odwiedzający Poznań Game Arena będą mogli odwiedzić także aż osiem różnych stref partnerów, gdzie znajdą wiele atrakcji związanych z Fortnite. Na stoisku Samsung będzie można spróbować swoich sił grając w wersji na Androida na najnowszych urządzeniach Galaxy Tab 4 i Galaxy Note 9. Spotkamy się też tam z influencerami: PAGO, IndyStarcraft i Nitashim. Na stoisku Lenovo na fanów czekają konkursy związane z grą, a także popularny streamer – Highstyled. Play zaprasza na pokazy profesjonalnego cosplayu. Na stoisku Nintendo będzie można przetestować grę na przenośnych konsolach Switch. W strefie Allegro odwiedzający będą mogli sobie zrobić zdjęcie z lamą, doskonale znaną wszystkim graczom. Zagramy tam również w Fortnite na platformach PC oraz Xbox i spotkamy Izaka i Leha. Na stoisku marki Wedel fani gry spotkają influencerki Al3xandras, Venea, Angela35 i Lempiank, z którymi będzie można zagrać w Fortnite w nietypowy sposób.

Jeżeli chcecie załapać się na tą imprezę sprawdźcie tutaj jak zdobyć bilety!

W piątek 12 października w poznańskim Cinema City o godzinie 19:00 zaplanowano kolejną porcję gamingowych emocji. Punktem wieczoru jest transmisja z Fortnite Fall Skirmish. Jest to cotygodniowy cykl rozgrywek z łączną pulą nagród w wysokości 10 000 000 USD przy obecności publiczności. Obejrzą oni zmagania prograczy i influencerów z całej Europy z komentarzem “na żywo”. Transmisję z rozgrywek Fall Skirmish nadawanej z kina będzie można oglądać na kanale Gameset_TV na platformie Twitch oraz na kanałach wybranych graczy. Tego dnia będziemy mieli okazję oglądać grę dwóch składów:
1. Patryk „Taiovsky” Winny (Team Kinguin), Jakub „hycel” Krawczyk (Team Kinguin), Piotr “Izak” Skowyrski, Adrian “DjU” Malczyk (In Harmony)
2. Sebastian „sk1x” Sieczkowski (Team Kinguin), Cyprian „Skosas” Bednarczyk (AGO), Dawid “DaaV96” Grzybek (AGO) , Michał “Hoopek” Jurek (Team Kinguin)

Dla wszystkich gości wydarzenia, przed rozpoczęciem transmisji, będzie udostępniona “Fortnite Fun Zone”, w której będzie można zagrać w Fortnite na PC, PlayStation albo na smartfonach. W strefie można będzie też spotkać influencerów znanych z Twitcha i YouTube, wziąć udział w konkursach tanecznych i quizach związany z grą. Całość imprezy dopełni obecność profesjonalnych cosplayerów, a uczestnicy wydarzenia otrzymają specjalne gadżety.

Odwiedzicie strefy Fortnite na PGA? Dajcie znać w komentarzach!