Fanpage Dołącz do naszej grupy! Discord
Aktualizacja News

Nadchodzące zmiany w Fortnite Battle Royal!

Witajcie serdecznie! Wracamy po krótkiej nieobecności i już donosimy najnowsze i najciekawsze wiadomości ze świata Fortnite Battle Royal!

Na Youtubie pojawił się najnowszy dev vlog który opisuje nadchodzące zmiany w trybie Battle Royal. Nasz ulubiony darmowy tryb czekają spore zmiany które miejmy nadzieję spodobają się wszystkim graczom. Developerzy przykładają dużą uwagę do tego trybu i starają się poprawić wszelkie niedociągnięcia oraz rozszerzyć jego możliwości. Poniżej możecie zapoznać się skrótem nadchodzących zmian które mają pojawić się w najbliższym czasie w grze.

Czat głosowy

Czat głosowy pojawił się już na komputerach w wersji 1.7.2. Jeżeli gracie na konsolach pełen czat głosowy pojawi się już wkrótce. Aktualnie możecie korzystać z czatu grupowego będąc z znajomymi w party.

Nowe bronie i przedmioty

Został zapowiedziany pokaźny pakiet nowych broni, które znacząco rozszerzą aktualny pakiet już dostępnych. Developerzy pragną jednak zachować balans broni dlatego też, aby każda z broni miała swoje zastosowanie w rozgrywce. Prace trwają również nad nowymi przedmiotami użytkowymi. Aktualnie lista ich jest dosyć krótka i zamyka się w apteczce, bandażach i eliksirze na osłonę. Prace trwają nad dodaniem nowego napoju który pozwalałbym regenerować nam życie powyżej 75% (aktualnie pozwala nam na to tylko apteczka), oraz dodatkowo eliksir ten dawałbym nam tarczę która jednak byłaby ograniczona czasowo.

Mechanika strzelania

Twórcy pracują aktualnie nad tym zagadnieniem. Pod lupę wzięto celność broni oraz ich rozrzut, a na pierwszy ogień idą karabiny szturmowe. W planach jest zwiększenie ich rozrzutu w zamian za zwiększenie ich dokładności i precyzyjności kiedy będziecie chodzi i strzelać. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze i zmiany spodobają się mogą zostać wprowadzone już w następnym tygodniu. Developerzy będą poprawiać również rozrzut wszystkich broni, co spowoduje, że będziemy musieli ściągać nieco myszkę do dołu przy strzelaniu (ma to oddać większy realizm). W dłuższym okresie czasu na pewno zmianie ulegnie tor lotu pocisku który ma być inny dla każdego rodzaju broni. Jednak na tą zmianę musimy poczekać trochę więcej czasu z racji tego iż techniczna implementacja tego rodzaju w silniku gry jest trudna do zrobienia.

Celowniki

Twórcy otrzymują od graczy informacje, aby zmienić trochę aktualną funkcjonalność celowników. Użytkownicy chcieliby mieć możliwość odczepiania i umieszczania celowników w broniach oraz zmniejszania i zwiększania ich przybliżenia. Devi pracują aktualnie nad tą zmianą i chcą wprowadzić ją jak najszybciej.

Jakie jeszcze zmiany w Fortnite Battle Royal?

Aktualnie zmiany trwają nad wprowadzeniem rejestrowania postępu graczy jaki uczynili w grze oraz nad zmianą wyglądu naszej postaci. Te dwie zmiany, będą ze sobą mocno powiązane. Zostanie wprowadzone również alternatywne sterowanie dla konsol oraz wspomaganie celowania. Prace trwają również nad wizualną poprawką rzucania granatów by było możliwe określenie gdzie dokładnie wyląduje nasz nade. Jednym z najciekawszych dodatków nad którymi aktualnie pracują devi jest „odkurzacz amunicji” który pozwoli nam automatycznie podnosić przedmioty które nie zajmują nam miejsca w ekwipunku, przez co nie będziemy musieli się martwić, że coś zostawiliśmy bądź przez przypadek nie zebraliśmy amunicji która ukryła się pomiędzy broniami.

 

Mamy nadzieję, że nadchodzące zmiany podobają się wam tak bardzo jak nam ;)! Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o nadchodzących zmiana oraz co byście ze swojej strony poprawili bądź usprawnili. Mamy nadzieje, że granie sprawia wam dużo radości i z niecierpliwością wyczekujecie nadchodzących zmian! Trzymajcie się ciepło, do usłyszenia!

zvr
Twoja reakcja