Polub nas na Facebooku! Dołącz do naszej grupy Zajrzyj na naszego Discorda
News

O ostatnich problemach z serwerami i stabilnością usług

O ostatnich problemach z serwerami i stabilnością usług

Chcielibyśmy dzisiaj dać wam znać nieco o ostatnich problemach z serwerami i stabilnością usług serwerów Epic Games. Jak mogliście wczoraj (05.01) zauważyć wystąpiły znaczne problemy z logowaniem się do gry. Początkowo gracze nie byli w stanie w ogóle połączyć się z usługą logowania. Po pewnym czasie sytuacja się nieco ustabilizowała jednak gracze zmuszeni byli do czekania w kolejce nawet po kilkadziesiąt minut. Wszystko to było spowodowane przez ostatnio wykrytą lukę w procesorach. Podatność o której mowa to „Meltdown”, możecie o niej nieco więcej wyszukać w internecie. Developerzy chcąc zapewnić jak największą jakoś usług oraz bezpieczeństwo danych zdecydowali się na wprowadzenie aktualizacji która miała załatać powyższą podatność. Fortnite w dużej mierze polega na usługach które uruchomione są w chmurze. Łatka bezpieczeństwa która jest wprowadzana na serwer może znacząco obniżyć ich wydajność (nawet o kilkanaście procent). Poniżej możecie zobaczyć wykres wykorzystania procesora po wykonaniu aktualizacji jednej z usług. Możecie zauważyć znaczący wzrost zużycia CPU.

Twórcy ostrzegają, że z racji tych problemów w ciągu najbliższych tygodni mogą wystąpić nieoczekiwane problemy z usługami Epic Games. Wynikają one z konieczności zaktualizowania wszystkich usług w chmurze. Prace prowadzone wraz z dostawcami usług z których korzysta Fortnite, by zminimalizować i rozwiązać wszystkie problemy.
Twórcy liczą na wyrozumiałość ponieważ chcąc zapewnić najwyższą jakość i bezpieczeństwo usług starają się być na bieżąco z zabezpieczeniem swoich usług.


Podsumowanie

My również liczymy na wyrozumiałość, nie wszystkie problemy są zależne od twórców i mogą im zaradzić od razu, jednak robią wszystko co w ich mocy by naprawić wszystkie problemy.

Wpadnijcie również pomóc nam wybrać które pytania mamy wysłać do developerów, sprawdźcie naszą najnowszą kompilację oraz zobaczcie nowy poradnik Battle Royale!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście to dołączcie do naszego Fan Page na Facebooku, Grupy czy też Discorda by pozostać z nami zawsze w kontakcie!

zvr
Twoja reakcja