Fanpage Dołącz do naszej grupy! Discord
News

Oficjalny koniec Ratowania Świata w Fortnite dla komputerów Mac. Epic zwraca pieniądze

To już oficjalna informacja, Ratowanie Świata nie może być dłużej wspierane i oficjalnie to jego koniec, jeżeli chodzi o komputery Mac.


To kolejne, bezpośrednie skutki sporu Epic Games z Apple. Oficjalnie zapowiedziano porzucenie Ratowania Świata dla komputerów Mac. Epic będzie zwracał pieniądze, zniknie też możliwość kupienia trybu RŚ.

„Ponieważ nie jesteśmy w stanie publikować aktualizacji ani naprawiać błędów, od 23 września 2020 roku kampania Fortnite: Ratowanie Świata przestanie być dostępna na macOS.”

Zwroty pieniędzy za pakiety fundatora

Zwroty odbywają się automatycznie. Wszyscy, którzy kupili pakiety fundatora otrzymają z powrotem swoje pieniądze do 2 października 2020.

„Zwracamy pieniądze każdemu, kto kupił pakiet Fundatora lub pakiet startowy (w tym ulepszenia) z Ratowaniem Świata i grał w kampanię na macOS pomiędzy 17 września 2019 roku a 17 września 2020 roku. Ponadto gracze odzyskają fundusze wydane na lamy na macOS w tym samym okresie. A od dziś, to znaczy 17 września 2020 roku, gracze nie będzie już można zakupić pakietów startowych z Ratowaniem Świata na macOS.”

Jednocześnie na kontach zostaną wszystkie zakupione wcześniej V-Dolce, czy przedmioty. Granie nadal będzie możliwe na PC, PlayStation i Xboxie nadal będzie możliwe, a dzięki systemowi dzielenia postępów wasi bohaterowie, schematy i wszystko inne w bazie głównej będzie automatycznie dostępne na każdej z obsługiwanych platform.

Informacja na pewno przykra, ale jak najbardziej zrozumiała. Epic nie mogło naprawiać błędów, wprowadzać aktualizacji etc. Póki co chodzi tutaj tylko o Maci, nie ma mowy o innych urządzeniach Apple. RŚ nadal będzie normalnie prowadzone na innych platformach.

Tagi