Fanpage Dołącz do naszej grupy! Discord
News

Jak poprawić wydajność w trakcie rozgrywki?

 

Jak poprawić wydajność w trakcie rozgrywki?

Wielu z was zapewne boryka się z przeróżnymi problemami związanymi z wydajnością w fortnite. Sami mamy nieraz problemy z stabilnością klatek w grze czy też dziwnymi lagami.

Negatywnie na optymalizacje wpłynęła ostatnia aktualizacja, która zablokowała możliwość wyłączenia renderu trawy. Zmiana tego parametru bardzo dotknęła graczy ze słabszymi komputerami.

Twórcy już nas uspokajają i ogłaszają prace nad kolejnymi optymalizacją, które wyglądają bardzo obiecująco. Musicie jednak wiedzieć, że w wielu przypadkach sami możecie rozwiązać problemy z grą, bo nie każdy leży po stronie developerów.

Oto kilka porad, które powinny wam pomóc:

  • Sprawdźcie się , czy macie aktualne sterowniki do karty graficznej, jeżeli nie to zaktualizujcie je do najnowszych. Odradzamy jednak instalowanie sterowników w fazie beta, gdyż czasami potrafią bardziej zaszkodzić aniżeli pomóc
  • Jeżeli macie taką możliwość to grajcie na urządzeniu podłączonym kablem do sieci. Starajcie się unikać połączeń bezprzewodowych, takich jak wi-fi ponieważ mogą one wywołać opóźnienia, utratę pakietów i problemy z łącznością.
  • Serwery Fortnite działają w chmurze Amazon Web Services. Na stronie http://www.cloudping.info/ możecie sprawdzić jaki średni ping macie na połączeniu z ich serwerami.
  • Granie na telewizorze również może wpłynąć na płynność rozgrywki. W sieci jest mnóstwo poradników opisujących w jaki sposób ustawić odbiornik tak aby uzyskać jak najlepszą wydajność
  • Na komputerach PC możecie sprawdzić czy czasami w tle nie działają jakieś niepożądane aplikacje. Wchodzimy w procesy i zwracamy uwagę na te które zużywają nadmiernie pamięć ram bądź obciążają procesor. Nawet jeśli się na nich nie znamy i przez tą niewiedzę obawiamy się przed wyłączeniem któreś usługi, możemy śmiało każdą taką aplikacje sprawdzić na wielu stronach dostępnych w sieci.

Jeżeli macie inne problemy, podzielcie się z nami w komentarzach. Postaramy się go rozwiązać.