Fanpage Dołącz do naszej grupy! Discord
News

Rywalizacja w rozdziale 2 – co nowego?

Epic Games postanowiło podzielić się informacjami na temat rywalizacji w 2 rozdziale Fortnite!


ROZDZIAŁ 2, SEZON 1: ARENA

Wraz z nowym sezonem (i rozdziałem!) Rozgłos w trybie Areny został wyzerowany. Tak jak wcześniej najważniejsze cechy Areny pokrywają się z tymi z FNCS i na Arenie gra się już w oddziałach. Podobnie jak w poprzednim sezonie możliwa będzie także rozgrywka solowa w trybie Areny. Awansujcie do ligi mistrzowskiej, by wziąć udział w turniejach Fortnite Champion Series.

FORTNITE CHAMPION SERIES – AKTUALIZACJA

W przyszłym miesiącu powracają rozgrywki Fortnite Champion Series (FNCS) jako kolejny sezon oficjalnej rywalizacji w Fortnite. Od 1 listopada przez cztery kolejne weekendy odbywać się będą trzyrundowe turnieje dla oddziałów. Tak jak w poprzednim sezonie, najlepsze drużyny z wszystkich regionów awansują do finałów sezonu 1 w rozdziale 2. Nadal będziecie zdobywać punkty FCS za lokaty waszych drużyn w kolejnych tygodniach FNCS i to od nich zależeć będzie pozycja w rankingu FCS. Tak jak wcześniej do finałów awansują także najlepsze drużyny w rankingu.

Dokonaliśmy również niewielkich modyfikacji. W sezonie 1 rozdziału 2 zwiększyliśmy liczbę miejsc kwalifikacyjnych w cotygodniowych eliminacjach, a zmniejszyliśmy liczbę drużyn awansujących z rankingu FCS. Po pierwsze, zależy nam na tym, by umożliwić graczom grę w różnych zespołach bez utraty szans na kwalifikację. Po drugie chcemy, by stały poziom rozgrywki w trakcie całego sezonu w przypadku tych drużyn, które zamierzają grać razem, również się liczył. Ponadto, zakwalifikowane drużyny nie będą mogły wymieniać się zawodnikami.

Finały tego sezonu odbędą się online we wszystkich regionach od 6 do 8 grudnia. Wtedy dowiemy się, kto będzie mistrzem sezonu 1 w rozdziale 2.

Łączna pula nagród we wszystkich regionach i turniejach wynosi w tym sezonie 5 000 000 USD, wliczając w to cotygodniowe Cash Cups i nowe turnieje przeznaczone wyłącznie dla konkretnych platform.

FNCS WARMUP

Na tydzień przed rozpoczęciem FNCS odbędzie się FNCS Warmup, czyli Rozgrzewka. To turniej treningowy bez nagród pieniężnych. Wskoczcie do gry całym oddziałem, przetestujcie nowe rotacje, podszlifujcie umiejętności i przygotujcie się na start oficjalnej rywalizacji w nowym sezonie!

POPRAWKI EFEKTÓW DŹWIĘKOWYCH

Z radością informujemy, że wraz z rozdziałem 2 do gry zawitało testowane już przez zawodników oficjalnej rywalizacji ustawienie poprawiające efekty dźwiękowe. Włączając tryb „Słuchawki 3D” w menu opcji dźwięku, polepszycie przestrzenność dźwięków istotnych taktycznie.

Co to znaczy? Będziecie mieć lepszą orientację, które dźwięki dobiegają z góry, a które z dołu lub z tyłu! Uwaga: przy korzystaniu z tego trybu zalecamy używanie słuchawek stereo. Ponadto nie będzie on działać, jeśli włączyliście opcję wizualizatora dźwięków. Wskoczcie do gry i przetestujcie nowość!

epicgames.com/fortnite/competitive/pl/news/whats-new-for-competitive-in-chapter-2