Fanpage Dołącz do naszej grupy! Discord
News

To koniec dzieci w Fortnite? Blokada kont osób poniżej 16 roku życia?

Nowe przepisy unijne wchodzą w życie już niedługo. W związku z tym pojawia się coraz więcej pytań.


RODO dotyka wszystkich. Unia Europejska od 25 maja wprowadza zupełnie nowe przepisy, które regulują zarządzanie danymi serwisów internetowych, platform i wydawców gier. Wiele osób obawia się, że Fortnite może pójść w ślady League of Legends.

Fortnite za zgodą rodziców?

RODO ma przede wszystkim podnieść bezpieczeństwo danych, czyli naszych poufnych informacji. Ma również podnieść świadomość graczy w obszarze tego, co udostępniamy twórcom gier i jakie dane wędrują na ich serwery. Ochrania również najmłodszych, jednak każdy medal ma dwie strony.

Riot Games, które znacie zapewne z League of Legends będzie wymagało zgody rodziców w przypadku, gdy gracz ma poniżej 16 roku życia. Zgodę będzie trzeba przesłać przez email. Osoby poniżej 13 lat kompletnie zostaną pozbawione możliwości gry. Nowe przepisy uniemożliwiają najmłodszym zakładanie kont w grach online, na platformach cyfrowych etc.

Jak to jest z Fortnite?

Na ten moment nie ma oficjalnych informacji odnośnie tego, czy RODO dotknie samo Fortnite i w jakim stopniu. Wiele zależy od miejsca przechowywania danych. Każdy wydawca jest zobowiązany do poinformowania użytkowników o nowych przepisach i zmianach w regulaminach, więc sytuacja zapewne wyjaśni się w ciągu kilku najbliższych dni.

Jak uważacie, to dobre zmiany?