Fanpage Dołącz do naszej grupy! Discord
News

Tryb obserwatora coraz bliżej! Dołączymy do znajomego, lub wybranej gry!

O trybie obserwatora pisaliśmy jakiś czas temu i wygląda na to, że jest coraz bliżej!


Temat trybu obserwatora, który pozwalałby „dołączyć” do gier wybranych osób pojawił się pod koniec stycznia. Wtedy też Epic Games rozsyłało wiadomość do wybranych osób odnośnie testowania trybu:

 Jesteś zainteresowany w dołączeniu do Epic Games w ekskluzywnej, prywatnej sesji testowej w Los Angeles? Będziesz uczestniczył w customowych meczach i pomagał nam rozwijać i testować niewydane jeszcze funkcje obserwatora. Jako dowód naszej wdzięczności, Epic dostarczy darmowe jedzenie i V-Dolce w zamian za testy.

Testy miały potrwać do połowy lutego i wygląda na to, że funkcja jest coraz bliżej wydania.

Pierwszy rzut oka na tryb obserwatora w Fortnite

Nadal nie wiadomo o trybie dużo, natomiast jedna osoba o nicku VastBlastt na Twitterze nagrała krótki materiał z tego, jak będzie wyglądać menu.

Jak sami widzicie, pojawia się w ogóle odrębne menu, z którego możemy wybrać:

  • Dołącz do sesji znajomego
    • Pojawia się lista znajomych, z której wybieramy, do kogo chcemy dołączyć i obserwować
  • Dołącz do sesji gry
    • Pojawia się pole z miejscem na wpisanie ID meczu

Czyli będzie można wybrać, czy dołączamy do gry kogoś z listy znajomych, czy może do wybranego meczu. Najprawdopodobniej będzie można ustawić, czy chcemy, aby ktoś mógł nas podglądać, czy też nie.

Na ten moment to wszystko, co wiadomo. Na pewno jest to ciekawy sygnał, że obserwator powstał i jest coraz bliżej. Wiele osób powinno się ucieszyć z możliwości pokazywania swoich meczów bezpośrednio w Fortnite. Być może to początek odrębnego systemu do oglądania meczów najlepszych graczy i nauki dzięki temu? Zobaczymy.

Macie kumpli, których będziecie podglądać?