Fanpage Dołącz do naszej grupy! Discord
News

Weekendowe problemy z dostępem Fortnite

Fortnite i jego problemy

W tym artykule na szybko chcielibyśmy podsumować co działo się w weekend i skąd wynikają problemy z dostępnością Fortnite.

Jak większość osób grających zdążyła zauważyć występowały znaczne problemy z dostępnością trybu Battle Royale, a także duże trudności z zalogowaniem się do usług. Wszystko zaczęło się w piątek kiedy to rozpoczęły się problemy z dobieraniem graczy w darmowym trybie i trudności w logowaniu do gry na konsolach. Niektórzy gracze musieli czekać dobre 30 minut po to by dołączyć w ogóle do rozgrywki. Został wypuszczony mini update, aby naprawić te problemy. Sytuacja wydawała się już opanowana, ale najgorsze miało dopiero nadejść. W związku z ogromnym zainteresowaniem produkcją, pojawiły się problemy z bazami danych (zostały zbyt mocno obciążone). Problem był na tyle duży, że developerzy musieli wyłączyć możliwość logowania się do gry, by namierzyć i rozwiązać ten problem. Twórcy śmiali się, że Fortnite rośnie w niesamowitym tempie i dobrze mieć takie problemy teraz. Logowanie po pewnym czasie zostało naprawione i gdy twórcy starali się wpuścić wszystkich do gry, uszkodzeniu uległa inna usługa, czego devi nie przewidzieli. W taki oto sposób zostaliśmy w pewnej chwili bez możliwości zalogowania się do gry, oraz bez możliwości uczestniczenia w jakimkolwiek trybie gry, ponieważ nawet jeżeli graliśmy serwery zostały zrestartowane i wszystkich z rozgrywki wyrzuciło.

Problemów ciąg dalszy

Następnie było już tylko gorzej. Gracze musieli odczekać swój czas w kolejce, która również miała wewnętrzne problemy z działaniem. Czas oczekiwania wahał się od kilku minut do nawet kilkunastu godzin. Z powodu tak duże ilości chętnych i w celu utrzymania stabilności usług podjęto radykalną decyzję o wyłączeniu w trybie Battle Royale możliwości grania Squadami. By odciążyć serwery wyłączono również tryb duo (OCE/Asia/Brazil). Twórcy starali się przywracać wszystkie usługi najszybciej jak było to możliwe, jednak tak na prawdę działają one stabilnie dopiero dzisiaj od rana. Tryb duo został przywrócony do działania wczoraj, a tryb Squadów powoli również powoli wraca na wszystkie serwery. Na serwerach NA i EU wszystko powinno wrócić już do normy i gracze powinni móc cieszyć się pełnią rozgrywki, jednak gracze którzy korzystają z OCE/Asia/Brazil mogą doświadczyć jeszcze problemów z działaniem trybu duo chociaż przywrócony on zostanie najszybciej jak będzie to możliwe.

Dajcie znać jakie wy mieliście problemy z dostępnością gry, oraz czy wszystko zostało już naprawione. Liczymy na wasze wsparcie ;)!