Fanpage Dołącz do naszej grupy! Discord
News Poradniki

Czy wiecie jak chronić swoje konto Fortnite i Epic?

Czy wiecie jak chronić swoje konto Fortnite i Epic?

Developerzy Fortnite ostatnio dostali wiele informacji, że konta Epic Games lub Fortnite są przejmowane lub łamane. Dlatego też postanowili oni wydać szereg porad które pozwolą nam uchronić nasze konto przed zgubą oraz pokażą jak najlepiej zabezpieczyć się przed tego typu atakami. Nie dajcie się oszukać i przeczytacie wszystkie porady!

Współdzielone hasła

Często używa się tego samego hasła na wielu stronach internetowych, jest to niebezpieczna praktyka i należy jej unikać. Jeśli jedna z tych stron zostanie przejęta, hakerzy mogą użyć twojego adresu e-mail i hasła z tej strony, aby włamać się na twoje konto w innych witrynach, używając tego samego hasła.

Oto, co się dzieje: Atakujący często pobierają zrzuty z listami – listy kombinacji nazwy użytkownika i hasła – z witryn stron trzecich i używają specjalnych funkcji, aby dowiedzieć się, na jakich innych stronach internetowych działają twoje dane. Po pomyślnym zalogowaniu się na te konta sprawdzają jakie mają możliwości uprzykrzenia życia właścicielowi konta. W wielu przypadkach kończy się to na zmianie haseł do konta, zakupach za Vdolce lub ich wyprowadzeniu z pieniędzy konta.

Fałszywe oferty Fortnite

Widzieliśmy kilka przypadków kradzieży kont i oszustw związanych z witrynami, które zapewniają bezpłatne V-dolce, możliwość udostępniania lub kupowania kont. Nigdy nie udostępniaj swoich danych konta Epic nikomu. Firma Epic nigdy nie poprosi Cię o podanie hasła za pośrednictwem poczty e-mail, mediów społecznościowych lub witryny innej niż strona Epic. Grupy które rozgłaszają się z specjalnymi ofertami Fortnite są nieuczciwe.

Skąd mam wiedzieć, czy jestem zagrożony?

Istnieje fantastyczna strona internetowa (Have I Been Pwned), która pozwoli Ci wyszukać Twój adres e-mail i ustalić, czy wypłyną lub został wykradziony już z innych serwisów. Jeśli tak, powinieneś założyć, że hasło związane z tym kontem jest powszechnie znane i zmienić wszystkie hasła (nie tylko hasło Epic!).

Nawet jeśli informacje o Twoim koncie nie zostały publicznie zidentyfikowane jako ujawnione, możliwe, że wycieknie w przyszłości. Możesz zrobić kilka kroków, aby się przed tym zabezpieczyć. Zacznij od zarejestrowania się w usłudze powiadomień Have I Been Pwned. Otrzymasz powiadomienie natychmiast, jeśli Twój e-mail zostanie wykradziony i zostanie to odnotowane w serwisie.

Co robi Epic, by nam pomóc?

W firmie Epic ciężko pracowaliśmy, aby wytropić zrzuty haseł które wyciekły do sieci. Staramy się aktywnie resetować hasła do kont graczy po wykryciu lub podejrzeniu takiego wycieku. Podczas, gdy podejście to wiąże się z wieloma czynnościami manualnymi po naszej stronie, uważamy, że zapobiega to w znaczącym stopniu oszukiwaniu użytkowników. Jednak w tym podejściu nie jesteśmy w stanie zweryfikować wszystkich kont, które mogły zostać zhackowane lub kont które zostały założone po naszej akcji.

W rezultacie pracujemy nad dalszym zautomatyzowaniem naszego procesu, aby sprawdzić bazę naszych kont. Chcemy wyeliminować lukę w identyfikacji użytkowników których dane mogły wypłynąć i resetować ich hasła. Ciężko pracujemy, aby włączyć uwierzytelnianie wieloskładnikowe w ciągu najbliższych kilku tygodni i planujemy wkrótce opublikować dodatkowy wpis z większą ilością szczegółów.

Użyj unikalnych haseł

Zalecamy używanie unikatowych haseł jako sposobu na zabezpieczenie się przed atakami na wasze hasła. Posiadanie unikatowego hasła do każdej usługi gwarantuje, że jedno zhakowane konto nie doprowadzi do kradzieży wszystkich Twoich danych.

Oczywiście może być trudno zapamiętać tak wiele różnych haseł. Rozważ skorzystanie z pomocy menedżera haseł. Za pomocą menedżera haseł można wygenerować unikatowe hasło dla każdej usługi i pamiętać tylko jedno silne hasło (dla menedżera haseł).

Połącz swoje konta społecznościowe z dodatkowymi zabezpieczeniami

Niedawno wprowadziliśmy obsługę integracji Facebooka i Google z naszym kontem Epic. Zapewnia to wiele korzyści.

Po pierwsze, możesz się zalogować bez konieczności używania hasła do konta Epic, o ile jesteś aktywnie zalogowany na Facebooku lub Google w przeglądarce. Otrzymasz monit logowania z prośbą o autoryzację działania, a następnie zostaniesz bezpośrednio zalogowany.

Po drugie, zawsze możesz użyć tych metod logowania, aby odzyskać dostęp do konta w przypadku jego zablokowania z powodu nieprawidłowych haseł. Ze względu na dodatkowe zabezpieczenia zapewniane przez Google i Facebooka, możesz ustawić odpowiednio bezpieczniejsze hasła do swojego konta Epic. Po ustawieniu go nie musisz bać się, że go zapomnisz ze względu na uwierzytelnianie przez Google i Facebook.

Zainstaluj lub zaktualizuj program antywirusowy

Chociaż produkty antywirusowe i chroniące przed złośliwym oprogramowaniem nie rozwiążą każdego problemu, pomogą chronić komputer przed wieloma zagrożeniami. Epic nie wspiera żadnego konkretnego produktu, ale możesz wyświetlić listę opcji wraz z różnymi funkcjami każdego z nich. Utrzymanie komputera w czystości, bez niechcianego oprogramowania zminimalizuje liczbę sposobów, w jakie można włamać się na twoje konto.

Utrzymuj zaktualizowany system

Powinieneś zawsze utrzymywać swój system operacyjny, zainstalowane oprogramowanie i sterowniki jak najbardziej aktualne. Małe błędy pochodzące z przestarzałych sterowników lub oprogramowania mogą powodować problemy z wydajnością lub inne problemy z utrzymaniem stabilności gry, podczas gdy brak odpowiednich aktualizacji zabezpieczeń może zagrozić komputerowi. Firma Epic zawsze zaleca aktualizację do najnowszych bezpiecznych wersji oprogramowania i systemów operacyjnych.

Nie ufaj wspólnym systemom

Logowanie się ze współdzielonego komputera (kafejki internetowe, biblioteki, dom przyjaciela itp.) Wprowadza dodatkowe ryzyko. Zaleca się logowanie się tylko na systemach kontrolowanych przez osoby, którym ufasz. Pamiętaj, że wystarczy jedno logowania na współdzielonym komputerze by wykraść twoje dane do konta.

Jeśli w przeszłości korzystałeś z niezaufanego współdzielonego komputera, zalecamy zmianę hasła, aby zapewnić, że nie zostanie zhakowany. Jeśli grasz na współdzielonej maszynie regularnie, ważne jest, abyś używał unikatowego hasła do swojego konta Epic i po każdym zakończeniu gry wylogowywał się z programu uruchamiającego Epic.


Fortnite PolskaPartnerzy Fortnite PolskaFortnite Polska FanpageFortnite Polska GrupaFortnite Polska Grupa KonsolowaFortnite Polska Discord


Włącz uwierzytelnianie wieloskładnikowe, gdy jest to możliwe

Konto Epic nie obsługuje jeszcze uwierzytelniania wieloskładnikowego, ale pracujemy nad jego wdrożeniem tak szybko, jak to tylko możliwe. Przykro nam, że nie pojawiło się ono wcześniej, jednak postaramy się je wprowadzić w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Uwierzytelnianie wieloskładnikowe pomaga utrzymać bezpieczeństwo konta, wymagając czegoś więcej niż tylko hasła. Zalecamy włączenie go w każdej usłudze, jaką możesz. Ta strona pozwoli Ci przejrzeć różne usługi i zobaczyć, które z nich wspierają.

Nie udostępniaj kont

Czasami możesz mieć trudności z ukończeniem jakiegoś zadania i chciałbyś, aby przyjaciel lub członek rodziny pomógł Ci w nim. Pamiętaj jednak by nie udostępniać informacji o swoim koncie innym osobom. Za wszelkie działania podejmowane na Twoim koncie ty ponosisz pełną odpowiedzialność. Jeśli ktoś oszukuje na Twoim koncie i zostanie zbanowany, właściciela konta ponosi za to odpowiedzialność.

Nie kupuj kont

Chociaż możesz ulec pokusie, aby kupić obce konto i uzyskać dostęp do słodkich skórek, które mają, mocno tego nie zalecamy! Pierwszy twórca konta, jest prawdopodobniej w posiadaniu istotnych szczegółów konta, które mogą umożliwić mu odzyskanie go za pośrednictwem naszego procesu odzyskiwania konta (takiego jak historia transakcji, historia adresów itp.). Stary właściciel może stwierdzić, że to ty ukradłeś mu konto.

Nie ma czegoś takiego jak darmowe V-dolce

Widzieliśmy parę witryny online które obiecywały darmowe V$. Kliknij tutaj, wpisz swoją nazwę użytkownika, może odpowiedz na pytanie z ankiety lub dwa, a otrzymasz tyle bezpłatnych V dolców, ile chcesz. Te strony są fałszywe. Chcą, abyś wprowadził dane logowania swojego konta na ich stronie (umożliwiając im zalogowanie się jako Ty i robienie nieuczciwych rzeczy) lub zachęci Cię do kliknięcia w fałszywe reklamy, w celu uzyskania przychodu przez osobę prowadzącej stronę. Witryny te nie są w stanie przyznać V-dolców! Nasz zespół prawniczy nieustannie krąży po sieci w poszukiwaniu tych stron.

Jeśli wypróbowałeś którąś z nich w przeszłości, zachęcamy do zmiany hasła tak szybko, jak to możliwe.

Zweryfikuj adres e-mail

Chociaż obecnie jest to propozycja opcjonalna, prosimy o zweryfikowanie adresu e-mail powiązanego z kontem Epic. Pomoże to zabezpieczyć Twoje konto po wdrożeniu uwierzytelniania wieloskładnikowego i ułatwi działowi pomocy technicznej skontaktowanie się z Tobą w przypadku jakichkolwiek nietypowych działań na Twoim koncie.

Szczegóły wsparcia gracza

Potrzebujesz dodatkowej pomocy? Wpadnij tutaj i wyszukaj interesujące Cie pytania lub napisz email z zapytaniem.


Wpadnij również zobaczyć:

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście to dołączcie do naszego Fan Page na Facebooku, Grupę czy też Discorda by pozostać z nami zawsze w kontakcie!