Fanpage Dołącz do naszej grupy! Discord
News Poradniki

Najczęściej zadawane pytania przez graczy Fortnite! Czy codzienne zadania da się zmienić?

 

Najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami przez graczy Fortnite!

Fortnite ma już ponad 100 dni i póki co cały czas cieszy się popularnością wśród graczy, a sama gra z dnia na dzień się rozwija. Przygotowaliśmy trochę popularnych pytań wraz z odpowiedziami do trybu Battle Royale które mogą przydać się wam w codziennej rozgrywce. Jeżeli macie pomysły na kolejne pytania zostawcie je w komentarzach ;)!

O której godzinie otrzymujemy nowe misje i nowe dzienne skiny?

Zawsze taka czynność odbywa się o godzinie 01:00 w nocy.

Kiedy będzie darmowy tryb Ratowania Świata?

Na to pytanie nikt jeszcze nie zna odpowiedzi. Pewne jest, że ta operacja będzie w tym roku, ale dokładnej daty Epic Games jeszcze nie podało. Więcej na ten temat napisaliśmy również w artykule „Fortnite nadchodzące zmiany! Kiedy ratowanie świata?!”.

Czy da się jeszcze zdobyć parasolkę z śnieżkami?

Oczywiście, że tak. Wystarczy tylko wygrać 1 mecz na obojętnie jakim trybie (oprócz trybów tymczasowych).

Czy jest opcja wspólnego grania między platformami?

Teoretycznie Fornite nie wspiera gry pomiędzy platformami, jednak w praktyce wygląda to trochę inaczej.

  1. Gracz konsoli musi założyć konto na PC i połączyć je z kontem na PlayStation.
  2. Następnie PC trzeba dodać swojego znajomego, z którym chce się zagrać.
  3. Osoba z PC musi dojść do lobby gracza PS4 – innej opcji nie ma.
  4. Możecie cieszyć się wspólną grą z kompanem.

Poniżej zamieszczam screena, jak połączyć konto z konsolą. Czat w grze powinien działać normalnie więc nie powinno być problemów z komunikacją.

Co do grania PS4-Xbox One nie znaleziono aktualnie sposobu na wspólne granie. PC-Xbox One no cóż pokazany sposób najprawdopodobniej też w tej konfiguracji nie zadziała, jedak spróbujcie może wy odkryjecie jakiś nowy sposób.

Jeśli kupię wersję Ratowania Świata na PC (obojętnie jaką) to będę miał odblokowane Ratowanie Świata też na PS4?

Jeśli oba konta są połączone, to tak. (Spójrz screen wyżej) Co do Xbox One nie mamy tutaj potwierdzonych informacji czy wystarczy samo połączenie konta by to działało.

Czy jeśli kupiłem już karnet sezonowy, to w następnym sezonie nie będę musiał go kupować, aby dostawać między innymi więcej zadań dziennych?

Karnet sezonowy, jak sama nazwa wskazuje jest tylko na jeden sezon. Bez kupienia nowego karnetu nie otrzymamy dodatkowych nagród i skinów za „gwiazdki”. Będziemy otrzymywać jedno wyzwanie dzienne.

Czy da się zmienić swoje dzienne wyzwanie?

Oczywiście, jest taka możliwość. Taką operację możemy wykonywać tylko raz dziennie. Robi się to w bardzo prosty sposób, gdy jesteśmy już w lobby na dolnym pasku klikamy „Przejrzyj wyzwania”, a następnie wybieramy wyzwanie, które chcemy wymienić i klikamy „Porzuć wyzwanie”. Po wykonaniu tych kroków dostaniemy inne losowe wyzwanie.

Czy skórki z karnetu bojowego za aktualny sezon zostają na zawsze? Jeśli kupię skin w sklepie, to również zostaną one na zawsze?

Tak wszystkie skiny są przypisane do twojego konto i nie zniknął z niego po zakończeniu sezonu.

 

Jeśli nadal nie uzyskaliście satysfakcjonującej odpowiedzi, zajrzycie na FAQ. Oprócz tego, jeśli macie jakiś problem z grą – napiszcie do supportu.

Podsumowanie

Jeśli macie pomysły, jakie pytania można dodać do następnego artykułu tego typu, to dajcie znać w komentarzach. Swoją drogą dla początkujących graczy niektóre pytania i odpowiedzi na pewno się przydadzą!

Wpadnijcie również zobaczyć informacje na temat turnieju Fornite, obadać najnowszą aktualizację, zobaczyć co się działo w Fortnite przez ostatnie 100 dni, sprawdźcie również jakie zmiany szykuję Epic!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście to dołączcie do naszego Fan Page na Facebooku, Grupę czy też Discorda by pozostać z nami zawsze w kontakcie!